Preludium logo
  • Artikelen
  • Concertprogramma's
  • Podcasts
  • Encyclopedie
  • Over Preludium
  • Abonneren
  • Zoeken
  • Artikelen
  • Concertprogramma's
  • Podcasts
  • Encyclopedie
  • Over Preludium
  • Abonneren
  • Zoeken
Inloggen
Nog geen account of wachtwoord vergeten?

Mark van Dongen


Alle artikelen van Mark van Dongen

historie

Henriëtte Bosmans en het Concertgebouworkest

Tussen het Concertgebouworkest en componiste Henriëtte Bosmans bestond een hechte band. Toch speelde het orkest haar werk 65 jaar lang niet. De hoogste tijd voor een herwaardering.

door Mark van Dongen

achtergrond

Een nieuwe Duitse dimensie

Deze maand speelt het Concertgebouw­orkest bij De Nationale Opera Die ersten ­Menschen, waarmee Rudi ­Stephan een nieuwe muzikale richting insloeg – vlak voordat hij aan het front omkwam. We bekijken zijn muziek door de ogen van musicoloog en oud-orkest-directeur Marius Flothuis.

door Mark van Dongen

achtergrond

Jeanne d’Arc en het verscheurde Frankrijk

Het ontstaan en de opvoerings- en receptiegeschiedenis van Arthur Honeggers Jeanne d’Arc au bûcher kunnen niet los worden gezien van de crisisjaren en de Tweede Wereldoorlog. Het dramatisch oratorium gaf de Fransen hoop tijdens de oorlog en beleefde zijn eerste scenische triomfen vanaf 1950.

door Mark van Dongen

achtergrond

Elgars ‘Enigma-variaties’

Edward Elgar versleutelde diverse raadsels in zijn ‘Enigma-variaties’. Vele muziekvorsers hebben getracht de raadselen van Elgars immens populaire meesterwerk te ontcijferen. Het was een groot componeerspel voor Elgar. ‘Can’t you hear it at the beginning? Only a hint, not a quotation.’

door Mark van Dongen


Nieuwsbrief icoon

Ontvang één keer per maand onze beste artikelen over klassieke muziek

Meer informatie

  • Over Preludium
  • Veelgestelde vragen
  • Adverteren
  • Voorwaarden
  • Contact
Facebook iconInstagram icon